Klaipėdos rajono gamtos mokslų mokytojai Veiviržėnuose
Mes, Klaipėdos rajono gamtos mokslų metodinio būrelio mokytojai, lankėmės Veiviržėnuose. Didžiąją laiko dalį praleidome Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje, apžiūrėjome gimnazijos edukacines erdves, džiaugėmės mokinių darbais. Biologijos mokytoja metodininkė Diana Vepštienė parodė atnaujintą gamtos mokslų kabinetą ir priemones, gautas iš kokybės krepšelio projekto, pasidalino patirtimi, kaip jos mokiniai patiria pažinimo džiaugsmą ir noriai mokosi biologijos. Visi susidomėję klausėmės apie praktikos darbą ,,Mikroorganizmai aplink mus“, kurio metu mokiniai nuo savo išmaniųjų telefonų, rankų ant specialios terpės augino mikroorganizmus.
Gimnazistai pamokai pasirinko išskirtinę vietą
Spalio 24 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos trečiokams buvo pasiūlyta pamoką iškeisti į edukacinę išvyką! Kadangi aš pati vasarą lankiausi Kisinių etnografinėse kapinėse, tad, pasikalbėjusi su lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos mokytojomis Zofija Vaitkuviene, Ingrida Jančauskiene, sulaukiau palaikymo bei paramos.
Saugiai važiuodami mokykliniu autobusu, jau kalbėjomės, kad gimtąjį kraštą svarbu pažinti kaip ir savo šeimos šaknis. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja priminė, kad dabar mokomės apie renesansą, o viena reikšmingų idėjų – protestantizmo skatinimas vartoti gimtąją kalbą, kurią ypač išsaugo spausdintas žodis. Istorijos mokytoja kalbėjo, kad Dovilai, Kisiniai – buvusios Mažosios Lietuvos teritorijos, o kitų metų sausio 15 d. minėsime šimtmetį, kai Mažoji Lietuva buvo prijungta prie Didžiosios. Gimtosios kalbos mokytojai pasiteiravus, kokia rašytoja aktyviai dirbo, stengėsi, kad abi Lietuvos susijungtų, gimnazistai gana greitai atsakė, kad Ieva Simonaitytė – jos atminimui skirti 2022 m.
Mokiniai geba kalbėti ir meniškai
Daugelis šaltinių teigia, kad meninis skaitymas yra vienas iš dažnesnių saviraiškos būdų, labai svarbus lavinant skaitymo, kalbėjimo įgūdžius, kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą, padeda ugdytis dėmesio koncentraciją. Skaitydamas žmogus pasineria į teksto herojaus išgyvenamas emocijas, ugdosi empatiškumą.
Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka kartu su Klaipėdos universitetu, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriumi spalio 25 d. organizavo 1-12 klasių moksleivių Ievos Simonaitytės meninio skaitymo konkursą. Renginyje gebėjimus, kūrybiškumą, individualumą bei darbštumą pademonstravo 47 mokiniai iš Žemaitijos regiono mokyklų. Tarp jų buvo ir Klaipėdos rajono gimnazisčių.
Tarptautinis projektas – daugiau galimybių rinktis profesiją
Pagal Tarptautinį Klaipėdos r. savivaldybės bendradarbiavimo tarybos finansuojamo projekto „Moksleivių karjeros planavimas renkantis profesiją“ veiklų planą, spalio 3-7 dienomis vyko Klaipėdos rajono gimnazijų 11 ir 12 klasių mokinių motyvacinio laiško rašymo konkursas.
Rajono gimnazijų klasių auklėtojai ir lietuvių kalbos mokytojai atrinko 30 geriausiai parašytų motyvacinių laiškų ir atsiuntė juos vertinimo komisijos nariams elektroniniu paštu. Spalio 12 d. paskelbti nugalėtojai. Pagal komisijos narių vertinimus, konkursą laimėjo 11 mokinių: 2 gimnazistės iš Gargždų ,,Vaivorykštės‘‘, 3 - iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų ir 6 gimnazistai iš Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos.
Klaipėdos rajone veiklą pradėjo vykdyti Jaunojo pedagogo klubas
Į susitikimą, vykusį 2022 m. spalio 21 d. Klaipėdos rajono švietimo centre, rinkosi Gargždų „Vaivorykštės“ ir Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijų gimnazistės, norinčios tapti Jaunojo pedagogo klubo (toliau JPK) narėmis. Švietimo centro metodininkė profesinio orientavimo koordinatorė Audronė Mikaločienė pristatė planuojamas JPK veiklas: edukacines keliones į šalies aukštąsias mokyklas, kur rengiami pedagogai, galimybes išbandyti save „mokytojo batuose“.