ka pasakoja knygos minijojeKą pasakoja knygos Kretingalės pagrindinės mokyklos bibliotekoje 1–4 klasių mokiniai jau žino. Labiausiai žino tie, kurie per visus šiuos metus ypatingai dažnai ne tik užeidavo į biblioteką, bet su dideliu susidomėjimu ir noru skaitė joje esančias knygutes.

Gegužės 3 d. uoliausiųjų skaitytojų laukė staigmena – kelionė į Gargždų „Minijos“ progimnazijos biblioteką. Knygų mylėtojus plačiomis šypsenomis pasitiko ne tik „Minijos“ progimnazijos bibliotekininkės Euridika Piaulokienė bei Sigita Jurjonienė, bet ir lentynose gausiai sutūpusios knygos. Mokinius maloniai nustebino ir 3–okų muzikinis sveikinimas (mok. Eglė Mockienė).

Vėliau ir mūsų skaitovai įsitraukė į muzikalų dainos atlikimą naudodami mušamuosius vamzdžius. Artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga mokiniai buvo supažindinti su įdomia, patrauklia, įvairiapusiška žurnalisto profesija. Apie žurnalisto kasdienę veiklą, iššūkius, pokalbius, darbo principus pasakojo „Bangos“ laikraščio žurnalistė, laikraščio portalo turinio redaktorė Agnė Adomaitė. Visus ypatingai įtraukė žaidimas „Kokia mano profesija?“. Po gausių spėlionių  apžiūrėję knygų lentynas ir išsiaiškinę ką gi kalba knygos „Minijoje“, mūsų skaitytojai buvo pakviesti į trumpą ekskursiją po mokyklą. Labai smagią pažintį padovanojo progimnazijos 2c kl. mokytoja Viktorija Jokubaitienė, kuri papasakojo kuo ypatinga jos stebuklinga lazdelė, kokias išdaigas krečia interaktyvioji lenta ir kvietė vaikus sudalyvauti žaidime apie mokytojo profesiją. Mokinius maloniai nustebino bibliotekininkių dovanos: išskirtiniai knygų skirtukai ir ženkliukai.

Negalėjome išvykti nepalikę sparnuotų mūsų bibliotekos knygų linkėjimų. Po uoliausių skaitytojų netikėtos staigmenos „Minijos“ progimnazijos knygų lentynos pasipuošė įvairiaspalviais drugeliais.

Kelionė į kitos mokyklos biblioteką mažiesiems kretingališkiams knygų mylėtojams paliko didelį įspūdį, o jei norėtum kitąmet ir tu papulti į laimėtojų būrį – čiupk knygą, skaityk ir laimėk!

Už puikią viešnagę ir draugystę dėkoju „Minijos“ progimnazijos bibliotekininkėms Euridikai Piaulokienei ir Sigitai Jurjonienei.

Bibliotekininkė Aurika Papievienė